Listopad 17, 2015

Zdjęcia jedzenia

Zdjęcia jedzenia – profesjonalne

W fotografii produktowej funkcjonują obszary szczególnie wrażliwe i wymagające specjalnej uwagi oraz warsztatu. W branży gastronomicznej – czy jest to cukiernia, pizzeria, czy restauracja, produktem jest to, co jeśli szybko nie znika, jak lody, to w sposób zauważalny traci swoje walory (apetyczne sałatki i desery są jak bukiety kwiatów i tak jak one mają swoje pięć minut) Zdjęcia jedzenia chwytają moment doskonałości na długo.

Zdjęcia jedzenia są ogromnym wyzwaniem i zadaniem, które należy powierzyć doświadczonym profesjonalistom. Wśród fotografów panuje przekonanie, że to właśnie na zdjęciu jedzenia i potraw można przekonać się o kompetencjach i talencie fotografa.

Być może posiadasz już pewne doświadczenia z fotografowaniem potraw, być może zdjęcia na Twojej stronie internetowej wymagają odświeżenia, a może wciąż zastanawiasz się dlaczego to konkurencja zgarnia tłum klientów, którzy powinni kupować i zamawiać u Ciebie? Zawsze warto w takiej sytuacji krytycznie przyjrzeć się fotografiom jedzenia na swojej stronie internetowej – być może to jest właśnie pięta achillesowa Twojej oferty?

Jeśli prowadzisz firmę w obszarze gastronomii, wiesz doskonale, że liczy się pierwsze wrażenie.

W Internecie i reklamie zasadę tę podnosimy do potęgi. Dlatego właśnie Twój profesjonalizm będzie mierzony jakością fotografii produktowej, która ma za zadanie kusić potencjalnych klientów. Dania i potrawy, które przygotowujesz z najwyższą starannością muszą w Twojej ofercie wyglądać dwa razy lepiej niż w rzeczywistości! Odpowiednie oświetlenie, błysk, atrakcyjne nakrycie, sztućce i inne piękne przedmioty, wreszcie efekty graficzne zapewnią zdjęcia jedzenia szlachetność, smakowitość i wiele pozytywnych skojarzeń.

Raz sfotografowana potrawa staje się obrazem dla wszystkich dań zrobionych z konkretnego przepisu, to oznacza, że musi pobudzać apetyt, tak by oglądający realizować powiedzenie “pożerać wzrokiem”.

Niezależnie od tego, czy jest to strona internetowa Pizzerii, książka kucharska, czy reklama wizualna – zasada jest ta sama, zdjęcie ma zachęcić do spróbowania potrawy i wzbudzić pozytywne emocje w kliencie. Bazując na naszym doświadczeniu oraz wiedzy jesteśmy w stanie spełnić wysokie wymagania związane ze zdjęciami jedzenia, nie tylko w kwestii technicznej.

Wiemy doskonale, że czas, w którym potrawa wygląda najlepiej jest dość krótki, dlatego działamy przy pełnej współpracy z naszymi klientami. Doradzamy kiedy i jak potrawę należy przygotować do zdjęcia, uzgadniamy niezbędne kadry i omawiamy walory wizualne potraw tak, aby wykonać zdjęcie w momencie dla potrawy idealnym – takim, w którym wygląda ona najbardziej apetycznie.

zdjecia jedzenia komosa ryzowa

zdjecia jedzenia talerz

zdjecia jedzenia

zdjecia jedzenia detale