Listopad 17, 2015

Projektowanie stron internetowych Lublin

Projektowanie stron internetowych

Projektowanie stron internetowych to proces mający na celu ustalenie wyglądu oraz funkcjonowania Twojej przyszłej strony www. Na tym etapie pracy nad stroną internetową wspólnie zastanawiamy się nad tym, jak powinna wyglądać strona internetowa firmy działającej w danej branży oraz jakie zadania stawiamy przed nią w momencie, kiedy skierujemy pod wybrany internetowy adres naszych potencjalnych klientów.

W projektowaniu stron www ważny jest atrakcyjny wygląd, który jest jednak kwestią gustu, ciężką do zdefiniowania i zbadania. Dlatego zaczynamy projektowanie stron internetowych dopiero wtedy, gdy wiemy dokładnie co chcemy sprzedawać lub jakie usługi świadczyć oraz kto będzie poszukiwał na naszej stronie kontaktu, produktów i innych informacji.

Dobór kolorów, dynamika elementów, animacje, bannery i odpowiednie czcionki to środki wyrazu, którymi strona internetowa będzie działać na Twoich klientów. Dzięki właściwemu doborowi narzędzi, projektowanie strony stanie się procesem, który pozwoli nam określić priorytety, zastanowić się nad tym kim są Twoi klienci oraz zdecydować się nad tym jak sprawić, by Twoja strona wyróżniała się na tle konkurencji.

projektowanie stron internetowych

Jeśli porównamy projektowanie stron internetowych do projektowania samochodu, to szybko zrozumiemy, że poza ciekawym wyglądem (np. sportowym, lub terenowym profilem) ważna jest jego funkcjonalność.

Klient odwiedzający naszą stronę internetową jest jak kierowca wsiadający do nieznanego sobie pojazdu. Po pierwsze spodziewa się on, że kierownica, hamulec, dźwignia zmiany biegów czy sprzęgło znajdą się w tym samym miejscu co zawsze. Gdy chce już jednak wyregulować siedzenie, przełączyć światła lub otworzyć wlew paliwa, może spędzić dłuższą chwilę na osiągnięciu celu. Ilekroć będzie musiał długo szukać odpowiednich dźwigni, przycisków i wskaźników, tyle razy będzie odnosił niemiłe wrażenie, że pojazd, który obsługuje, nie jest intuicyjny.

To, co napisaliśmy powyżej o obsłudze samochodu odnosi się do wizyty na stronie internetowej. Nawet najładniejsza strona może przynieść użytkownikowi sporo frustracji, jeśli nie odnajdzie on w krótkim czasie formularza kontaktowego, porównywarki produktów czy filtra cenowego. Bezskuteczne poszukiwania telefonu lub numeru konta bankowego to sytuacje, które mogą przegonić naszych klientów i znacznie obniżyć naszą sprzedaż.

Dlatego obok kreatywnego ustalania wyglądu strony internetowej i efektownych rozwiązań graficznych, Agencja Reklamowa Lublin oferuje również opracowanie takiej konstrukcji strony internetowej, która pozwoli Twoim klientom na najprostsze poruszanie się po serwisie, odnajdywanie informacji i dokonywanie pożądanych czynności w postaci zakupu produktów czy korzystania z formularza kontaktowego.

projektowanie stron www

Ale to nie wszystko!

Projektowana strona zaczyna żyć w Internecie i zarówno charakter czy zakres Twojej działalności, jak i zachowania klientów mogą zmieniać się w zależności od wielu czynników.  Agencja Reklamowa Lublin jest tu właśnie po to, by zaprojektowana strona internetowa przekazywała nam niezbędne informacje analityczne, które wykorzystywać będziemy w opracowywaniu poprawek i usprawnień jej działania. Jednym słowem – oferujemy Ci wsparcie podczas okresu wdrożeniowego i po nim tak, aby Twoja strona www przyczyniała się do sukcesu Twojej firmy.