Listopad 17, 2015

Pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie stron

Możesz mieć najdoskonalszą stronę w całym Internecie, zaprojektowaną i zbudowaną zgodnie z wszelkimi prawidłami sztuki. Możesz mieć na niej najpiękniejsze zdjęcia i grafiki. Twoja strona może oczarowywać swym layoutem, jednak nie zobaczy tego nikt poza Tobą, Twoją rodziną i Twoim psem. Taki scenariusz dla nowych stron internetowych – choć wielce prawdopodobny – wcale nie jest konieczny. Wystarczy, że podejmiesz działania związane z  pozycjonowaniem stron internetowych.

pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron internetowych to nic innego jak zapewnienie im jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania, po wpisaniu przez użytkownika odpowiednich haseł (słów i fraz kluczowych). Internet dowiaduje się o Twojej stronie za pomogą tzw. botów (np. google bot), czyli prostych programów – wysłanników wyszukiwarek indeksujących zawartość stron znajdujących się w sieci. Oczywistym jest, że prowadząc zakład mechaniki pojazdowej nie chcesz, aby trafiali na Twoją stronę klienci szukający cukierni w swojej okolicy. Ale już mniej oczywistym jest to, że Twój najnowszy aparat do regeneracji zapewni Ci ogromną przewagę nad konkurencją, u klientek szukających w Internecie metody ultradźwiękowej dla pielęgnacji włosów.

Tak jak Ty, zdajemy sobie sprawę, że nie działasz w próżni, a konkurencja nie śpi. Musisz uświadomić sobie, że przynajmniej kilka firm, które walczą o tego samego co Ty klienta, korzysta już z usług pozycjonowania swoich stron internetowych.

 

Odpowiednio przygotowana rozmowa ze specjalistą od marketingu pozwala na stworzenie listy przewag, która stanowić będzie punkt wyjścia do skompletowania zestawu słów kluczowych.

Pozycjonowanie stron www w Internecie, to w gruncie rzeczy element pracy nad wizerunkiem i siłą marki. Skuteczne dobranie słów kluczowych pozwala dojść do bardzo wartościowych wniosków na temat swoich mocnych i słabych stron oraz w końcu zdecydować, którą stronę naszej działalności chcemy rozwijać najmocniej. W połączeniu z profesjonalnymi narzędziami analitycznymi oraz odpowiednią ilością czasu poświęconą na śledzenie i badanie skuteczności pozycjonowania, możemy osiągnąć znaczne zwiększenie zapytań o usługi i produkty oraz, w przypadku sklepów internetowych, uzyskamy czasem nawet kilkukrotne zwiększenie sprzedaży! Jak widzisz pozycjonowanie strony internetowej to nie żadna magia, ale konkretne narzędzie, które służyć będzie zarówno Tobie, jak i Twoim klientom.

 

pozycjonowanie stron

W RAMACH NASZYCH USŁUG ZAPEWNIAMY:

  • analizę działalności pod względem potencjału i przewag nad konkurencją
  • listę słów kluczowych uporządkowaną pod względem potencjalnej skuteczności
  • usługi w zakresie tworzenia atrakcyjnych treści, skutecznie wyszukiwanych przez roboty indeksujące (SEO)
  • wsparcie w płatnych formach kierowania ruchu na stronę Internetową (Adwords, Adsense, facebook itp.)
  • raportowanie w zakresie skuteczności podjętych działań
  • ewaluację i reagowanie na zmiany zachowań konsumenckich oraz reguł indeksowana stron przez wyszukiwarki